Som Neróm

Autor: Pavel Gonda | 18.9.2014 o 23:05 | Karma článku: 9,21 | Prečítané:  1448x

Dovoľte aby som sa predstavil. Som Neróm. Okrem toho som Nepedofil, Nezlodej, Nečíňan ba aj Nekozmonaut.

Žijeme úžasnú dobu. Dobu v ktorej sme si všetci rovní. Modelári spoločnosti, jej smerovania či mienky nám vtĺkajú do hlavy, že neexistujú rasy, vyznania, neexistujú malí ľudia či tuční. Všetci prejdeme dvermi dvesto na osemdesiat päť centimetrov.

Potom nečudo, keď chudera teta v televízore hovorí o rómskej slávnosti a chce povedať: "Okrem cigáňov tu boli aj bieli.", povie "Okrem rómov sa u nás zabávali aj nerómovia." Multikulti je skvelá vec, znamená to ale zmazať rozdiely, či akceptovať rozdiely? 

Ja vyzerám na prvý pohľad inak ako róm. Vyzerám inak ako eskimák, inak ako indián, ľúbim ženy a bojím sa výšok. Prečo by som mal pred týmito rozdielmi zatvárať oči a tváriť sa že neexistujú? Musím ich vnímať a akceptovať. Zavrieme oči pred rozdielmi a budeme nútiť všetkých aby boli rovnakí? Je to cesta do záhuby. Mimochodom nepripomína Vám to trošku doublething?

Cigáni majú vatru a spev, dali sme im panely a ústredné kúrenie a oni to odniesli zberným surovinám. Je to bezhlasý výkrik nemého dieťaťa: "Dajte mi slobodu, pustite ma von!" Eskimáci majú určite iné potreby ako mi. O tom niet pochýb. Aj kozmonauti.

Otázka ktorá sa hlási, strká nám ruku pred oči ako Líza Simpsnová, ide si ju odtrhnúť: "Prečo nemôžeme hovoriť narovinu? Komu vyhovuje tento stav?"

Odpoveď sa krčí v kúte, neodváži sa prehovoriť hlasnejšie ako tichým šepotom, všetci sa od nej odvracajú ako keby mala matku kur.u a otca šoféra hovn.cucu, jej rodičia sú totiž pravda a sloboda. Patetické? - Pravdivé.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Väčšiu lož a nepravdu o Paškovi ešte nikto nevyriekol (Schutzov týždeň)

Komunikačná bunka na Úrade vlády nesmie byť odmeňovaná z peňazí poplatníkov, ale jedine z kasy strany.

ŠPORT

Sagan bol v Japonsku za hviezdu, obliekli ho do kimona

Vlani Sagan na exhibičnom podujatí v Japonsku chýbal.

EKONOMIKA

Érsek sa rozhodol, diaľnicu na Trnavu rozšíri na osem pruhov

Proti zmenám sa postavili aktivisti aj Bratislavský samosprávy kraj.


Už ste čítali?